Cavan GAA Results W/E 28th of April

Kiernans Service Stations ACFL Division 1 Round Six

Cootehill Celtic           2-10     Cavan Gaels                            1-12

Ballinagh                     2-13     Killygarry                                0-10

Kingscourt                  2-13     Mullahoran                              2-13

Crosserlough               0-11     Castlerahan                             2-14

Laragh United             1-8       Ramor United                         1-11

Gowna                        1-12     Lacken                                    0-11

Romar Energy ACFL Division 2 Round Six

Denn                           4-11     Arvagh                                3-11

Bailieborough              1-14     Drumlane                             1-11

Knockbride                 3-7       Butlersbridge                        2-07

Cuchulainns                1-10     Killinkere                              0-09

Swanlinbar                  1-7       Ballyhaise                            3-14

Cornafean                   3-10     Shercock                              1-07

Belturbet                     3-9       Lavey                                  0-7

 

Michael Fitzpatrick Architects Ltd ACFL Division 3

Munterconnaught        0-11     Corlough                                0-12

Drumalee                    2-09       Mountnugent                       0-12

Kildallan                     0-09       Ballymachugh                      1-13

Drumgoon                  2-17     Drung                                   2-08

Killeshandra               10-28   Maghera                                1-06

Shannon Gaels           1-12     Templeport                             1-09

Redhills                      3-11     Kill                                       1-15

 

Reserve ACFL Division 1 Group A Round Six

Cavan Gaels                3-16     Gowna                                    1-9

Ballinagh                     2-12     Killygarry                                1-18

Reserve ACFL Division 1 Group B Round Five

Cuchulainns                4-9       Laragh United                         4-8

Ballyhaise                    0-6       Kingscourt                              0-8

Castlerahan                 1-5       Ramor United                         1-16

Reserve ACFL Division 2 Round Five

Kildallan                     0-6       Killinkere                                1-13

Cootehill                     1-6       Knockbride                             0-21

Cornafean                   2-7       Denn                                       6-16

Reserve ACFL Division 3 Group B Round Five

Shercock                     3-9       Ballymachugh                          0-12

Drumgoon                   6-12     Redhills                                   2-08

Lavey                          0-12     Drung                                    0-09